logo

اسید سولفونیک LABS

اسید سولفوریک labs

این ماده جزء ارزان ترین سورفاکتانت های مورد استفاده در صنایع شوینده است.

فرمول شیمیایی LABS یا اسید سولفونیک : C6H7NO3S

شکل ظاهری : مایع قهوه ای رنگ

دانسیته یا چگالی اسید سولفونیک در دمای 25 درجه سانتیگراد 0,98 g/cm³ است

این اسید یک ترکیب آلی با ساختار شیمیایی زیر است

اسید سولفونیک یا لابسا LABS مایع قهوه ای رنگ و چسبناکی است با فرمول مولکولی HSO3R که R می تواند آلکیلی یا آریلی باشد. اسید سولفونیک LABS اسیدی غیرفرار ، محلول در آب و جاذب رطوبت است . اسید سولفونیک ها از مهم ترین اجزای خانواده ترکیبات آلی گوگرد دار هستند که دارای یک گوگرد و دو اکسیژن و همچنین هیدروکسید متصل به گوگرد هستند.

آلکیل بنزن اسید سولفونیک در فرمول مواد شوینده بعنوان سورفاکتانت آنیونیک به کار برده می شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

اسید سولفونیک LABS

اسید سولفونیک یا لابسا LABS مایع قهوه ای رنگ و چسبناکی است با فرمول مولکولی HSO3R که R می تواند آلکیلی یا آریلی باشد. اسید سولفونیک LABS اسیدی غیرفرار ، محلول در آب و جاذب رطوبت است . اسید سولفونیک ها از مهم ترین اجزای خانواده ترکیبات آلی گوگرد دار هستند که دارای یک گوگرد و دو اکسیژن و همچنین هیدروکسید متصل به گوگرد هستند.

آلکیل بنزن اسید سولفونیک در فرمول مواد شوینده بعنوان سورفاکتانت آنیونیک به کار برده می شود.

اسید سولفونیک LABS

اسید سولفونیک LABS چیست؟

اسید سولفونیک labs مایع قهوه ای رنگ و چسبناکی است با فرمول مولکولی HSO3R که R می تواند آلکیلی یا آریلی باشد.اسید سولفونیک LABS اسیدی غیرفرار ، محلول در آب و جاذب رطوبت است . اسید سولفونیک ها از مهم ترین اجزای خانواده ترکیبات آلی گوگرد دار هستند که دارای یک گوگرد و دو اکسیژن و همچنین هیدروکسید متصل به گوگرد هستند.

اسید سولفونیک LABS به عنوان یک امولسیون کننده محسوب می شود و نقش روان کننده را ایفا می کند. از اسید سولفونیک LABS برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی استفاده می شود. فرمول این محصول مولکولی است. اسید سولفونیک LABS یک پاک کننده و از بین برنده لک ها استفاده می شود.

آلکیل بنزن اسید سولفونیک در فرمول مواد شوینده بعنوان سورفاکتانت آنیونیک به کار برده می شود

این اسید یک عامل کف کننده، پاک کننده و از بین برنده لکه ها است که در فرمولاسیون اغلب ترکیبات شوینده وجود دارد. این ماده یکی از مهم ترین، پرمصرف ترین و ارزان ترین سورفاکتانت های مصرفی است که در صنایع شوینده های پودری و مایع مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده جزء ارزان ترین سورفاکتانت های مورد استفاده در صنایع شوینده است.

فرمول شیمیایی LABS یا اسید سولفونیک : C6H7NO3S

شکل ظاهری : مایع قهوه ای رنگ

دانسیته یا چگالی اسید سولفونیک در دمای 25 درجه سانتیگراد 0,98 g/cm³ است

این اسید یک ترکیب آلی با ساختار شیمیایی زیر است

@image

R = آریل های آلی و یا گروه های آلکیلی می باشد

=S(=O)2-OH گروه سولفونیل هیدروکساید

نام های دیگراسید سولفونیک LABS : پی آمینو بنزن سولفونیک اسید ، سولفانیلیک اسید، پی آمینو فنیل سولفونیک اسید، 4 آمینو بنزن سولفونیک اسید، آنیلین 4 سولفونیک اسید، آنیلین پی سولفونیک اسید و LABS

اسید سولفونیک چه ویژگی هایی دارد؟

قدرت اسیدی بسیار زیاد، خصوصیت بارز سولفونیک اسیدهاست. این اسید ها حدود یک میلیون بار قوی تر از اسید کربوکسیلیک شناخته شده است. به علت خاصیت قطبی بودن اسیدهای سولفونیک جامدهای کریستالی یا بصورت مایعاتی چسبناک هستند که نقطه جوش بالایی دارند . این اسید ها معمولا بی رنگ و غیر سمی هستند.

این اسید ها همچنین به عنوان کاتالیزور اسیدی در واکنش های آلی به کار می روند.

اسید سولفونیک یک ماده محلول در آب، جذب کننده رطوبت و غیر فرار می باشد

از اسید سولفونیک LABS در فرمول بسیاری از مواد شوینده پودری و مایع استفاده می شود. اسید سولفونیک LABS اغلب نقش یک پاک کننده قوی را داشته و از بین برنده لک ها است. اسید سولفونیک یک محلول در آب است و به صورت غیر فرار طراحی شده و جذب کننده رطوبت محسوب می شود. اسید سولفونیک LABS به نسبت سایر محصولات موجود در بازار در صنعت شوینده استفاده می شود.

اسید سولفونیک LABS دسته ای از ترکیبات آلی گوگرد محسوب می شود و به طور کلی در گروه آلکیل قرار دارد. این محصول از طریق سوزاندن گوگرد تولید می شود.

اسید سولفونیک LABS یک تریبک سولفور آلی با فرمول عمومی است که در آن R یک گروه آلکیل محسوب می شود. در گروه اسید سولفونیک LABS یک اتم مرکزی گوگرد تتراهدرال دیده می شود که در مرکز آم سه اتم اکسیژن و یک اتم کربن وجود دارد.

@image

کاربرد اسید سولفونیک LABS

از اسید سولفونیک LABS بیشتر در مستقلات آروماتیک ها استفاده می شود

در موارد شوینده و سورفکتانت ها استفاده می شود. شوینده ها و سورفکتانت ها از دسته مواید محسوب می شود که دارای مواد متعدد قطبی و غیر قطبی هستند. صابون ها از اسید های چرب تولید می شود و اسید سولفونیک LABS سبب شده است که نیاز به صابون ها به صورت چشمگیری کاهش یابد. در نظر داشته باشید که از این محصولات در مایعات و گل های حفاری ننیز استفاده می شود

اسید سولفونیک LABS یک اسید قوی است که به عنوان کاتالیزورها نیز استفاده می شود. این محصول در شیمی آلی به عنوان عامل چربی دوست استفاده می شود.

یکی از مهمترین کاربرد آن در مایع لباسشویی است و سبب می شود که لباس های شما به طور دقیق شستشو شود. این محصول می تواند لک های بسیار قوی و سخت را از بین ببرد. از اسید سولفونیک LABS برای پاک کردن سطوح سخت نیز استفاده می شود بدون اینکه به سطح آسیب برسان این محصول مشهور به پاک کننده آلودگی های عمقی است.

از اسید سولفونیک LABS برای از بین بردن لکه های چربی نیز استفاده می شود به طور کلی اسید سولفونیک LABS در زمان هایی که عمق چربی بیش از 79 درصد اعلام شده است نیز استفاده می شود. از این محصول ارزشمند در بیشتر لباس ها استفاده می شود

از آن برای از بین کثیفی و رسوب های موجود بر روی ماشین و کامیون نیز استفاده می شود، در شستن ماشین های بزرگ استفاده از اسید سولفونیک LABS می تواند یک نوسازی دقیق و مؤثر ایجاد کند

اسید سولفونیک LABS نقش یک امولسیون کننده مشتقات نفتی را ایجاد می کند و مشخص است که این محصول به طور کلی بسیار ارزشمند بوده و سبب می شود که بتوانید از این محصول حرفه ای به شکل دقیق استفاده نمایید

از اسید سولفونیک LABS برای تولید لاتکس نیز استفاده می شود، لاتکس ها محصولاتی هستند که به طور کلی در محصولات مختلف به کار گرفته شده و نقش آزمایشگاهی وسیعی دارد

از اسید سولفونیک LABS برای شستشو در نساجی نیز استفاده می شود، در مساجی های بزرگ این ماده می تواند دسته بندی های مشخصی را شکل دهد و برای از بین بردن لک و کثیفی ها استفاده می شود. از نظر کیفیت بسیار عالی است و به صورت چند بخشی طراحی شده است.

با توجه به بررسی های صورت گرفته میزان درصد آب در اسید سولفونیک LABS 0.5 درصد اعلام شده است و رنگ آن نیز در وضعیت 50 درصد ماکزیمم قرار دارد. اینطور که شواهد نشان می دهد اسید سولفونیک LABS در بسته بندی های ایمن ارائه می شود و تمامی استانداردهای لازم برای طراحی آن لحاظ شده است. شایان ذکر است یکی از بهترین محصولاتی است که درصد ماه فعال مشخصی را به خود اختصاص داده است و در آنالیز محصول نهایی امتیاز بالای 96 درصد را شامل شده است.

@image

اسید سولفونیک LABS در صنعت چه کاربردی دارد؟

به عنوان ماده موثر در شوینده ها به کار می رود. این اسید در فرمول مواد شوینده نقش پاک کننده و از بین برنده لکه ها را دارد و کف زا می باشد

این اسید نقش مهمی به عنوان کاتالیست در ترکیبات آلی دارند، در حالی که نمک و سایر مشتقاتش به عنوان واسطه و مواد آغازین نقش موثری دارند، مانند آماده سازی فنول ها

اسید سولفونیک LABS جزئی از خانواده ترکیبات سولفور دار آلی است. یک اسید سولفونیک را می توان اسید سولفوریک نامید تنها تفاوت آنها در جایگزینی یک گروه هیدروکسیل با یک گروه آلی می باشد.

مواد ضد باکتری هم از اسید سولفونیک LABS تهیه می شود

این اسید یک عامل امولسیون کننده است و به عنوان ماده افزودنی، روغن های روان کننده برای پیشگیری از زنگ زدگی و خوردگی استفاده می شود

نمک ها و مشتقات این اسید در ساخت رنگ های محلول در آب، رزین ها و داروهای حاوی سولفون آمید و شوینده ها استفاده می شود. این اسید به صورت آروماتیک نیز در فرآیند آغازین برای ساخت تعداد زیادی از مواد مانند فنول ها و یا به عنوان واسطه به کار می رود.

شوینده ها و سورفاکتانت ها از گونه عواملی هستند که باعث ترکیب گروه های قطبی و غیر قطبی می شوند.

آلکیل بنزن سولفونیک اسید یک سورفاکتانت آنیونی است که قدرت شویندگی و سازگاری با طیف وسیعی از سورفاکتانت های آنیونی، کاتیونی و آمفوتری دارد. این فرآورده، سورفاکتانت حد واسط بسیار کارآمدی است که اغلب با انواع قلیاها خنثی شده و سولفوناتها را ایجاد می کند که در زمینه های متفاوتی کاربرد دارند. همچنین این محصول قابلیت استفاده در محیط های اسیدی را دارد.

تولید اسید سولفونیک LABS

تولیداسید LABS معمولا به روش سولفوناسیون الکیل بنزن خطی انجام می شود و مواد تشکیل دهنده آن اکسیژن، گوگرد،الکیل بنزن خطی و اسید سیتریک می باشد. اسید سولفونیک بصورت صنعتی در بشکه های 230 کیلوگرمی و نوع آزمایشگاهی آن در گالن های 5/2 لیتری و 20 لیتری موجود است.

نمک ها و یا استرهای اسید سولفونیک، سولفونات نامیده می شوند

اسید سولفونیک LABS در طی فرآیند سولفونه شدن ایجاد می شود. عامل سولفونه کننده معمولا گوگرد III اکسید است. به ویژه در شیوه صنعتی که اسیدهای آلکیل بنزن سولفونیک تولید می شود.

RC6H5 + SO3 → RC6H4SO3H

تیول ها این قابلیت را دارند که به اسید های سولفونیک اکسید شوند

RSH + 3/2 O2 → RSO3H

شاید دوست داشته باشید مقالات زیر را هم بخوانید:

اسید سولفوریک چه نوع ماده ای است؟

قیمت اسید سولفوریک را چه عواملی تعیین می کند؟

اسید سولفوریک 98 درصد،پایدار ترین اسید

فروش اسید سولفوریک برای چه صنایعی اهمیت دارد؟

تولید اسید سولفوریک،ماده اولیه صنایع شیمیایی

آکام سولفور

1398/4/5

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.